Anasayfa İletişim
 
   
 
 
   
 
TTNET MUMKUNLU KOYU-BEYPAZARI TURU
 
Tur Adı : TTNET MUMKUNLU KOYU-BEYPAZARI TURU
Güzergah : TTNET MUMKUNLU KOYU-BEYPAZARI
Hareket : SORUNUZ
Süre : 1 GECE
Fiyat : 225 TL     199 TL
Paylaş :
Detaylar
Tur Programı
Genel Bilgiler
Ödeme Koşulları
Fotoğraflar ( 0 )

Konyadan 23.30'da cıkacak aracımız ile Kütahya Bozhüyük Üzerinden Sakarya Taraklıya Ulaşım

1.Gün TTNET Mümkünlü Köyü ( Taraklı ) Son zamanlarda Mümkünlü köyü olarak anılan Taraklı'ya ulaşıyor ve Eski Türkevleri'ni geziyoruz. Denizden 800 metre yüksekliğinde bulunan Taraklı tertemiz havasıyla ve koruma altındaki yıllara meydana okuyan cumbalı evleriyle misafirlerini ağırlıyor. Tarihi Osmanlı evleriyle ünlü ilçe'de TTNET'in Şener Şen ve Olgun Şimşek'in oynadığı reklam filminden sonra turizmin daha da hareketleneceği bekleniyor. Eski adı Dablar olan Taraklı'nın Helenistik dönemde Bytinia adını alan bölge içinde olduğu biliniyor. Hisartepe'de bulunan iki sarnıca göre buranın geçmişinin M.Ö. 2 bini yıllara kadar uzandığı sanılıyor. Evliya Çelebi ünlü Seyahatnamesinde ilçede halkın şimşir kaşık ve tarak yapması nedeniyle adının Taraklı olduğu sanılıyor. Taraklı'daki gezimizin ardından, Fatih Sultan Mehmet'in hocası Akşemseddin'in memleketi Göynük'e gidiyoruz. İki yamaç arasına kurulu Göynük'ün ortasından geçen deresinin hemen yanıbaşında öğle yemeği molası verip kentin sokaklarını ve Zafer Kulesini gezmeye başlıyoruz. Turumuzdaki son fotoğrafları çekip bu büyülü atmosferde çaylarımızı içtikten sonra Beypazarına gitmek üzere Yola Çıkıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Beypazarında2.Gün Beypazarı Otelde alacağımız kahvaltının ardından Beypazarı’nın tarihi evleri, Hıdırlık Tepesi; ve tarihi konak gezilecektir.Tarihi konak bugün müze olarak kullanılmaktadır. Bu gezilerin ardından, Beypazarı’na ait yöresel yemeklerden oluşan öğle yemeği yenilecektir. Yemek sonrasında, tur misafirlerimiz, Beypazarı çarşısına götürülecek; ve çarşıda geçirilmek üzere serbest zaman verilecektir. Son olarak İnözü vadisi gezilecek; ve ardından, yine keyifli bir yolculuk ile Konya’ya hareket edilecektir.ÜCRETE DAHL HİZMETLER
1 Gece Konaklama
Lüks Ulaşım
2 Adet Kahvaltı
1 Adet akşam yemeği
Programda belirtilen geziler
Rehberlik Hizmeti

 
 
 
 
 
 
E-BÜLTEN ÜYELİĞİ
 
Kampanyalarımız hakkında bilgi almak için lütfen E-Bülten'e Kayıt Olunuz.
İsim :
E-Posta * :
:
   
»
 
 
 
ANKET
   
 
BİZ SİZİ ARAYALIM
 
Bilgi almak istediğiniz konular hakkında sizi arayabilmemiz için İsminizi ve İrtibat Numaranızı yazmanız yeterli olacaktır.
İsim :
Telefon * :
   
»
 
 
 
BİZİ TAKİP EDİN
 
 
 
 
   
 
ZİYARETÇİLERİMİZ
 
Online : 1
Bugün :
73
Toplam :
244168
 
 
 
 
www.argeontur.com sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları Argeon Tur'a aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından Argeon Tur sorumlu tutulamaz.

Copyright © 2013 -  Argeon Tur - Tüm hakları saklıdır. | Kullanım Sözleşmesi Site Tasarım ve Programlama : Erensoft